Všestranost - military

30. července 2007 v 17:32 |  Jezdecké disciplíny
Jako mnoho jiného v historii jezdectví má i soutěž všestrannosti koně neboli military mnoho z vojenských zkoušek vytrvalosti, rychlosti a ovladatelnosti koně, stejně jako schopností jezdce. Ve Francii se tyto soutěže nazývají "concours complet" a prvním z nich byl Campionat du Cheval d'Armes


Třídenní soutěž
První olympijská třídenní soutěž byla vyhražena pouze důstojníkům. Bylo to ve Stockholmu v roce 1912 a vyhrál domácí jezdec. Civilisté se této soutěže začali zúčastňovat až po druhé světové válce a od této chvíle se tento sport začal vyvíjet velmi dramaticky. Největší podporou tohoto odvětví se stalo založení Badmintonského závodu vévodou z Beaufortu na jeho pozemcích v Gloucestershiru, v roce 1949. Tyto soutěže mají řadu tříd, od stupně Z pro nováčky, který je jednodenní, až po nejtěžší stupeň T, kde soutěží koně nejvyšší kvality a často dosahují rekordů.

Zkoušky
Během třídenní soutěže absolvují kůň i jezdec různé zkoušky. První je na řadě zkouška drezurní, která probíhá první den. Druhý den je terénní zkouška, kdy koně čekají dvě klusové fáze, steeplechase a crosscountry (krajinná jízda). Na obou tratích jsou četné umělé překážky. Steeplechase bývá dlouhá asi 3 km, se třemi překážkami na kilometru. Před krajinnou jízdou je povinná 10 minutová přestávka. Krajinná jízda měří nejméně 7 km a mívá až 32 skoků. Třetího dne probíhá zkouška z parkurového skákání a před ní zkouška kondiční.v Paříži roku 1902. Tato soutěž obsahovala drezurní část, steeplechase, třicetimílový závod po silnicích a stezkách a nakonec skokovou zkoušku.
http://www.cambriancrosscountry.co.uk/graphics/cambrian-cross-countryL.jpg

http://www.kone.ksoft.cz/images/s_military1.jpg

http://www.sportpferde.cz/foto-gif/Flut_02.gif

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se vám muj blog?

Ano,moc se mi líbí! 62.7% (412)
Jo,docela jo 13.2% (87)
Znám hezčí 9.9% (65)
Nelíbí 3.8% (25)
Strašněj! 10.4% (68)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama