Hafling-info+fotky

20. července 2007 v 20:55 |  Plemena koní
Jméno dostal tento pohledný a všestranný pracovní koník podle vesnice Hafflingen v Ötztalských Alpách v Tyrolsku. Původně byl chován také kolem dnes italského města Merana a Bolzana, avšak po 1. svět. válce se přestěhovalo hlavní středisko chovu do rakouských Tyrol. Na italské straně se nyní chová větší a těžší typ, vycházející z původních haflingů- Aveliňský kůň. Všichni dnešní haflingové pocházejí z polokrevného araba jménem El Bedavi XXII- který byl chován v Rakousku.
V průběhu staletí křížení v rámci rodu dalo vzniknout ponymu velmi výrazného typu: malé, ale silné postavy, vždy ryze zbarvenému, odolnému a jistému v kroku, jak se sluší na horského ponyho, s výraznými chody arabských předků.
Se svou poddajnou povahou představuje vynikajícího všestranného jezdeckého koně, vhodného i pro zápřež. Před nástupem mechanizace byl vyhledávaným koněm do zemědělství a jako soumar. Dnes se řada haflingů používá na turistické ježdění. Plemeno se vyváží do mnoha zemí a je zvláště oblíbené v Německu a Švýcarsku. Je známé svou dlouholetostí.
Hafling je ochotný a velmi učenlivý, vzhledem k silnému přílivu entální krve je však temperamentní a špatným zacházením či drilováním se jeho dobrý charakter snadno zkazí.

Popis plemene

Výška: kolem 142 cm

Zbarvení: Ryzáci se světlou hřívou a ocasem

Stavba těla: Inteligentně vyhlížející hlava s velkýma očima, malýma ušima a mírně konkávním profilem; šikmé plece; silné hluboké tělo s dlouhým hřbetem a svalnatými bedry; silná záď; silné končetiny a vynikající kopyta.


Líbí se vám Hafling?Napište do komentářů....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Prosím klikni že jsi tu byl(a),díky moc!

Jasně,kliknu 89.9% (429)
Nekliknu!!! 10.1% (48)

Komentáře

1 veva veva | 4. března 2008 v 17:09 | Reagovat

jsooooouu           kkkkkrrrrrraaaassssnnnny     aa     jjjjjjaaaaaaaakkkkkkkkk

2 Bája Bája | E-mail | 14. února 2010 v 10:58 | Reagovat

jj haflíci a aky fjordi sou klasny!!!:-)MILUJU KONÍKY....:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama